Beton i miedź – aranżacje
Autor: Michał dnia 9th kwiecień 2019
| 537 wyświetleń

beton i miedź we wnętrzach

Nowoczesne wnętrze skorzysta na zastosowaniu w nim surowego betonu architektonicznego i ciepłej, pełnej blasku miedzi. To połączenie chwalone przez  współczesnych architektów. Podkreślają oni zarazem, że wybór tych materiałów daje szerokie pole do popisu. Beton pojawia się w wielu pomieszczeniach, w minimalistycznych sypialniach, modernistycznych kuchniach i salonach, a nawet w łazienkach. Często pozostaje dominującym elementem wyposażenia. By nieco złagodzić jego chłodny charakter, warto zastosować miedziane dodatki.

Kiedy beton architektoniczny i miedź są dobrym pomysłem?

Zainteresowanie betonem architektonicznym wynika z utrzymującej się mody na wnętrza minimalistyczne. W stylu industrialnym czy modernistycznym nie ma miejsca na natłok dodatków, tapety na ścianach czy duże dywany. Przeciwnie, ceniony jest umiar oraz prostota. Trudno o ich lepszy symbol niż właśnie beton architektoniczny miedź z kolei wprowadza odrobinę ciepła do pomieszczenia. Najczęściej pojawia się w formie detali, takich jak wazon, ozdobna figurka czy świecznik. W nowoczesnym wnętrzu pięknie wyglądają wykonane z niej lampy. Mogą mieć bardzo surowy, industrialny charakter lub bardziej klasyczny kształt. Błyszcząca miedź doda pomieszczeniu domowego charakteru. Sprawdzi się też w biurze, zwłaszcza w miejscu spotkań z klientami. Beton architektoniczny wspólnie z miedzią tworzą jedno z najmodniejszych obecnie zestawień aranżacyjnych. Powinni im się przyjrzeć zwłaszcza zwolennicy modernistycznych aranżacji.

Beton architektoniczny miedź w różnych pomieszczeniach

Jeżeli ściany kuchni pokrywa beton architektoniczny miedź w dodatkach jest wręcz wskazana. Kilka niewielkich misek czy garnków pomoże ocieplić atmosferę w miejscu przygotowywania posiłków. W sypialni urządzonej w surowym tonie miedziane świeczniki, tace czy osłonki na doniczki pomogą zbudować warunki do efektywniejszego relaksu. Z kolei w salonie warto postawić stolik z elementami w miedzianym kolorze. Meble z takimi elementami pięknie komponują się z betonową ścianą czy podłogą. Tworząc tym samym aranżację elegancką i zarazem oryginalną. Beton to materiał coraz częściej stosowany w łazienkach. Dzięki użyciu specjalnych mieszanek, stworzona z niego ściana praktycznie nie chłonie wilgoci. Nie wymaga zatem dodatkowych zabezpieczeń. Beton architektoniczny wpisuje się w proste aranżacje współczesnych łazienek. Z powodzeniem stosuje się go w holu czy przedsionku nowoczesnych domów i mieszkań. Jest materiałem odpornym na uszkodzenia, co docenią rodzice małych dzieci. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/beton-i-miedz-nieoczywiste-polaczenia-w-aranzacji-wnetrz