Czym wyróżniają się posadzki żywiczne?
Autor: Piotr dnia 20th marzec 2016
| 1927 wyświetleń

Posadzki żywiczne są jednym z najistotniejszych zagadnień w przypadku remontów, nie tylko mieszkań, ale również miejsc takich jak restauracje. Posadzka powinna być odpowiednio dobrana do miejsca, w którym się znajduje – nie tylko ze względu na jej funkcjonalność, ale i cenę. Posadzka niskiej jakości nie sprawdzi się w miejscach często uczęszczanych Dodatkowo warto wiedzieć, iż nie zawsze drogie posadzki spełnią wszytki nasze oczekiwania. Warto poszukać rozwiązania odpowiedniego do przygotowywanego przez nas pomieszczenia.

Posadzki żywiczne wydają się uniwersalnym rozwiązaniem, nie tylko do mieszkań czy domów, ale również wielu innych miejsc, takich jak na przykład szkoły.

Gdzie są stosowane posadzki z żywicy?

Przemysłowe posadzki żywiczne są chętnie wykorzystywane przede wszystkim w miejscach użyteczności publicznej. posiadają one szereg zalet, co znacząco wpływa na ich popularność. Pierwszym ważnym basketem jest ich cena – w wielu przypadkach posadzki te wykorzystywane są w miejscach, gdzie niska cena musi iść w parze z duża wytrzymałością. Takimi miejscami są przede wszystkim szkoły czy placówki oświatowe. Ze względu na duże zużycie posadzka musi odznaczać się przede wszystkim trwałością.

czym-wyrozniaja-sie-posadzki-zywiczneKolejnym ważnym aspektem jest niewielka elastyczność podłogi. twarde podłogi nie nadają się do miejsc często uczęszczanych. Szkoły czy miejsca takie jak restauracje powinny mieć zapewnione właśnie posadzki żywiczne. Niewielka elastyczność sprawia, że nie będą one się łatwo rysować. Posadzki żywiczne, ze względu na swoją gładką strukturę pozwalają na szybkie i łatwe utrzymanie w czystości. Gładka powierzchnia zapobiega wnikaniu brudu w głąb jej struktury.

Zabrudzenia osadzają się na jej powierzchni. Dzięki temu znacznie łatwiej zebrać je przy pomocy mopa czy szmatki nasączonych detergentem czy też odrobiną wody. Posadzki żywiczne powiadają również elegancki wygląd. przez to mig stanowić odpowiednie wykończenie miejsc takich jak hotelowy hol czy korytarze. Posadzki żywiczne mogą być także stosowane na niewielkich salkach dla najmłodszych – ich nieco miękka struktura sprawia, iż dzieci ogon swobodnie bawić się na podłodze.