Deitermann superflex 10 – masa izolacyjna, uszczelniająca budowle
Autor: Michał dnia 1st wrzesień 2020
| 217 wyświetleń

Do wykonania prawidłowej izolacji obiektu konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych uszczelnień takich jak: Deitermann Superflex 10. To dwuskładnikowy preparat, który daje możliwość osiągnięcia wytrzymałego uszczelnienia, a jest to uzyskiwane dzięki elastyczności masy. Produkt modyfikowany polimerami, marki Deiterman jest wybierany przez firmy budowlane przy robotach budowlanych takich jak uszczelnianie części zewnętrznych obiektów. Masę można zastosować w miejscach wilgotnych a także na balkonach i tarasach.

Gdzie jest wykorzystywana masa uszczelniająca Deitermann superflex 10?

Produkt niezawodne łączy różne płyty ochronno-termoizolacyjne nie tylko ze styropianu, ale także z wełny mineralnej oraz płyty drenażowej. Wybierając Deitermann superflex 10 uzyskuje się elastyczną izolację o wysokiej przyczepności do podłoża, która ukrywa rysy. Preparat jest odporny na starzenie się i styczność z wilgocią i wodą.To nowoczesne rozwiązanie dla budownictwa, nie potrzebuje dużo czasu od nałożenia dla osiągnięcia swoich właściwości. Deitermann superflex 10 to produkt przyjazny dla środowiska, ponieważ w jego składzie nie znajdują rozpuszczalniki.

Miejsca wykorzystywania masy grubowarstwowej uszczelniającej – Deitermann superflex 10

  • Izolowanie płyt dennych i fundamentów
  • Izolowanie garaży podziemnych, dachów odwróconych i zielonych
  • Uszczelnianie pośrednie pod jastrychem oraz w lokalach wilgotnych
  • Izolacja balkonów oraz tarasów
  • Uszczelnianie różnego podłoży mineralnych takich jak: cegła silikatowa, ceramiczna, beton, bloczki betonowe, siporex, tynk przy wpływie wody gruntowej i wody pod ciśnieniem.
  • Klejenie płyt polistyrenowych, styropianowych i wełny mineralnej.

Elastyczna grubowarstwowa masa uszczelniająca Deitermann superflex 10 dzięki zachodzącej reakcji chemicznej bardzo szybko uzyskuje skuteczność i jest odporna na warunki środowiskowe. Zawiera niewiele frakcji lotnych, jej wydajność zależy od obciążenia wodą. Właściwa temperatura używania masy dla powietrza i podłoża waha się od +1 do +35ºC, natomiast dla aplikacji masy od +3 do +30ºC. Firmy budowlane przed przystąpieniem do robót hydroizolacyjnych muszą sprecyzować czy obecna jest np. wilgoć gruntowa lub woda opadowa a także czy poziom wody gruntowej znajduje się powyżej poziomu posadowienia.

Wymagania odnośnie podłoża przed zastosowaniem Determinant super lex 10

Aby użyć modyfikowanej polimerami masy uszczelniające podłoże musi być nośne, czyste, stabilne a także pozbawione tłuszczu, oleju, oraz innych zanieczyszczeń, które mogą negatywnie wpłynąć na przyczepność. Wszystkie stare powłoki smołowe muszą zostać usunięte. Przed wykonaniem powłoki hydroizolacyjnej dane podłoże należy na przykład skuć, aby usunąć wystające pozostałości zaprawy itp. Można również wykonać szlifowanie albo zmywanie wodą pod ciśnieniem. Ewentualne ubytki należy wypełnić zaprawami naprawczymi, w zależności od miejsca oraz rodzaju uszkodzenia podłoża, które musi być równe, bez spękań. Elastyczna grubowarstwowa masa uszczelniająca Deitermann superflex 10 może być używana zarówno na suchym i lekko wilgotnym jednak chłonnym podłożu.Trzeba pamiętać, że wilgotna powierzchnia wydłuża czas twardnienia.