Elewacja w kolorze zielonym – jaki wybrać dach?
Autor: Michał dnia 1st październik 2019
| 689 wyświetleń

zielona elewacja domu

Zielony to kolor naturalny i spokojny. Wspaniale wygląda na elewacji. By dom dobrze się prezentował, trzeba wybrać pasujący kolor dachu. Budynek z zielonymi ścianami robi przyjazne wrażenie. Zazwyczaj emanuje spokojem, ale zależy to jeszcze od koloru dachu. Może być spokojny i chłodny. Może mieć również weselszy charakter i więcej ciepła. Wtedy zielona elewacja domu łączy się z dachem w ciepłym kolorze.

Dom z zieloną elewacją – chłodny i elegancki

Doskonałe zestawienie to zielone ściany domu i szary dach. By budynek nieco rozjaśnić, można wybrać białe okna. Całość jest elegancka, spokojna, a zarazem wyrazista. Mają zielone elewacje domów jednorodzinnych tę zaletę, że nie da się ich nie zauważyć. Budynek jest chłodny, ale dzięki białym oknom nie jest ponury. To idealne zestawienie kolorystyczne do eleganckiej miejskiej zabudowy. Zielona elewacja ładnie wygląda też przy zielonym dachu. Całość to jeden kolor, więc białe okna bardzo się wyróżniają. I przy takim zestawieniu zielony dom jest spokojny, chłodny i elegancki. Można osłabić nieco jego chłód, jeśli wybierze się brązowe okna. Barwa ta może pojawić się i na innych obszarach budynku. Wzmocni się wrażenie chłodu, wybierając okna szare. Można wybrać antracytowe, by było je dobrze widać na zielonym tle.

Zielona elewacja i ciepły kolor dachu

Dom z zieloną elewacją może być spokojny i elegancki. Inna możliwość to odwołanie się do natury. Kojarzy się z nią budynek, który ma zieloną elewację i dach w kolorze brązowym. Robi wrażenie ciepłego, co wzmocnione jest jeszcze przez wybór brązowych okien. Chętnie wybierane są zielone elewacje na dom będący blisko natury np. lasu. Kiedy jest tak umiejscowiony, to warto łączyć zieleń z brązem. Dom pozostaje w harmonii z otaczającą go przyrodą. Cieplejszy charakter budynku ma też połączenie zieleni z czerwienią. Zielona elewacja pojawia się przy czerwonym dachu. Kontrast tworzony przez te dwa kolory łagodzi wybór brązowych okien. Można też umieścić na domu drewnopodobną okładzinę np. na fundamentach. Najodważniejsze zestawienie to zielone elewacje domów jednorodzinnych z dachem wiśniowym. Tak mocny kontrast trzeba złagodzić brązem, a elewacja najlepiej jak jest jasna. Każda z tych propozycji jest atrakcyjna, bo już sam kolor elewacji wygląda ciekawie. Jaki dach się wybierze, to zależy od tego, jaki charakter budynku się lubi. Ważne jest też, gdzie się on znajduje. Charakter budynku modyfikowany jest przez wybór koloru okien. Ten sam dom z zieloną elewacją inaczej wygląda, jak ma okna białe, brązowe albo szare. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/4-pomysly-na-elewacje-domu-w-odcieniach-zielonego-koloru