Firma Sika w Łodzi – innowacyjne rozwiązania technologiczne dla budownictwa
Autor: Michał dnia 25th czerwiec 2020
| 347 wyświetleń

Tworzenie projektu budowlanego wiąże się z wyborem najlepszych materiałów, które dadzą pewność osiągnięcia nie tylko trwałego efektu, ale również funkcjonalnego i estetycznego. Do idealnego wykończenia różnych powierzchni konieczna jest chemia budowlana, obecnie produkty wysokiej jakości wytwarza firma Sika, Łódź jest miejscem, w którym produkowane są środki dla budownictwa, przemysłu a także dla klientów indywidualnych. Poszukując takich produktów jak powłoki ochronne, masy uszczelniające czy materiały posiadające właściwości antykorozyjne można skorzystać z oferty łódzkiej firmy.
Zabezpieczenie powierzchni, wzmocnienie elementów projektu czy wykonanie termoizolacji wymaga specjalistycznej chemii budowlanej, która przydaje się przy tworzeniu podłóg, hydroizolacji konstrukcji. Do takich prac można z powodzeniem wykorzystać produkty firmy Sika z Łodzi, które są gwarancją niezawodności. Poza produkcją wykwalifikowany personel służy doradztwem technicznym w każdym momencie realizacji danej inwestycji, zaczynając na planowaniu a skończywszy na wykonawstwie.

Nowoczesne technologie przy produkcji domieszek do betonu

Firma Sika z Łodzi zajmuje się produkcją dodatków i domieszek do takich materiałów jak: beton, zaprawy i cement. Mają one doskonały wpływ na właściwości stwardniałego wyrobu i świeżych mieszanek, na przykład wytrzymałość wczesną i końcową, urabialność, trwałość i szczelność. Na takie produkty zwiększa się stale zapotrzebowanie ze względu na rosnące wymagania odnośnie trwałości i jakości materiałów wykorzystywanych w budownictwie.
Cechy, jakimi charakteryzują się produkty Sika z Łodzi są szczególnie istotne przy długim czasie transportowania mieszanki do miejsca docelowego, które często jest znacznie oddalone. Po ułożeniu mieszanki betonowej ważne jest także jej jak najszybsze utwardzenie, producent posiada w ofercie domieszki bardzo wydłużające urabialność świeżej mieszanki oraz jej wytrzymałość.
Dla poprawienia trwałości konstrukcji podziemnych Sika wyprodukowała mieszanki betonowe ze specjalną domieszką, co pozwoliło uzyskać beton o jeszcze większej szczelności. Obecnie bardzo poszukiwane są innowacyjne izolacje przeciwwodne, które zabezpieczą budynki przed wilgocią. Firma Sika wprowadziła kompleksowe rozwiązania, które sprawdzają się do uszczelniania tuneli, zbiorników a także różnych konstrukcji podziemnych i hydrotechnicznych.

Innowacje w pokryciach dachowych oferowane przez Sika – Łódź

Na jedno- i wielowarstwowe pokrycia dachowe składają się membrany w rolkach płynne. Rosnące zapotrzebowanie na te produkty jest nierozerwalnie związane z dążeniem do wprowadzania energooszczędnych rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska. Do takich systemów należą: dachy zimne, zielone, solarne mające wpływ na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Dokonywane są renowacje pokryć dachowych i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań nastawionych na ekologię. Wprowadzone do sprzedaży wyroby Sika z Łodzi takie jak membrana płynna charakteryzuje się niską emisją zapachu oraz ograniczoną zawartością lotnych związków organicznych i rozpuszczalników. Oparty na specjalnej technologii produkt jest przeznaczony do zastosowania w szpitalach, szkołach i przedsiębiorstwa produkujących żywność. Innowacyjnym pomysłem producenta jest zaproponowanie wyposażenia, które daje możliwość wykorzystania na pokryciu dachowym znaków firmowych w wybranych kolorach i kształtach. Dla usprawnienia wyboru konkretnych produktów Sika – Łódź przygotowała dla klientów narzędzie online, dzięki któremu można dokonać analizy kosztów cyklu życia, co posłuży do porównania z innymi produktami. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://matbau.com/partnerzy/sika/