Jak zrobić samodzielnie drewniany stojak na kwiaty?
Autor: Wojciech Grabowski dnia 17th maj 2020
| 110 wyświetleń

Jak zrobić samodzielnie drewniany stojak na kwiaty?

Kwiaty mogą ozdabiać różne miejsca, w zależności od ich przeznaczenia. Kwiaty we wnętrzach zazwyczaj stawiamy na parapetach, rzadziej natomiast na stojakach. Na zewnątrz natomiast stojaki są coraz popularniejsze, ponieważ dzięki nim udaje się wyeksponować zdecydowanie większą ilość kwiatów, na dość małej przestrzeni. Posiadacze domów jednorodzinnych nie muszą oczywiście przejmować się tym, że mają zbyt mało miejsca. Jednak ludzie mieszkający w blokach oraz kamienicach, zazwyczaj nie mają aż tak dużego komfortu. Muszą wykorzystać ograniczoną przestrzeń balkonu oraz tarasu, aby móc ustawić tam kwiaty. Dlatego posiadanie jakiegoś stojaka jest najlepszą opcją, szczególnie jeśli będzie on nadawał się do powieszenia na ścianie.

Od czego powinniśmy zacząć tworzenie stojaka?

Ilość materiałów niezbędnych do stworzenia takiego stojaka, nie jest duża. Wiele z nich być może posiadamy już w domu lub możemy nawet od kogoś pożyczyć. Na pewno do szybkiego wykonania pracy przyda nam się wkrętarka akumulatorowa oraz wkręty. Alternatywą mogą być również gwoździe i młotek, ale takie rozwiązanie ma pewne minusy. Przede wszystkim po jakimś czasie tego typu konstrukcja traci na swojej stabilności. Jeśli zatem chcemy mieć naprawdę trwałe i solidne rozwiązanie, lepiej jest postawić na wkręty.
Kolejna rzecz to niedużej wielkości piła bądź też wyrzynarka. Do tego warto zainwestować również w papier ścierny lub posłużyć się szlifierką kątową. Zostało tutaj wymienionych kilka drogich i bardziej specjalistycznych sprzętów. Wiele osób ma je w domu jednak gdybyśmy nie mieli do nich dostępu, zawsze mamy drugie i zarazem prostsze rozwiązanie. Oczywiści wtedy czas wykonania pracy może się wydłużyć, ale ostatecznie być może wykonamy swoje zadanie bardziej starannie.
Oczywiście kwietnik powinien być prosty, dlatego konieczne będzie zastosowanie również poziomicy. Jeśli ma on stać na zewnątrz, ale również i w wypadku kwietnika typowo domowego, warto zdecydować się na zaimpregnowanie drewna. To zdecydowanie przedłuży jego żywotność i co za tym idzie, będzie on znacznie dłużej cieszył nasze oko.
Do wykonania stojaka potrzebne jest również drewno oraz listewki. Jeśli już wcześniej mamy dokładnie ustalone jakie powinny być ich wymiary, wówczas to ułatwi nam sprawę. W sklepie budowlanym możemy bowiem poprosić o to, aby ktoś dociął nam wszystkie materiały do takich długości, jakie są nam potrzebne. Warto ułatwiać sobie w ten sposób zadanie, jeśli sami nie dysponujemy profesjonalnym sprzętem.

Kwietnik w formie drabinki

Oczywiście nasz kwietnik może mieć bardzo różnorodną formę. Dziś jednak często mają one kształt drabinki. Pasują bowiem do wnętrz, ale również i nie zabierają dużo miejsca. Są małe, ale jednocześnie pełnią dużą rolę dekoracyjną.
W takiej sytuacji należy pod odpowiednim kątem przykręcać wszystkie pojedyncze listewki do grubszych desek. Wszystko powinno być wykonane za pomocą wkrętów. Warto wcześniej przyłożyć elementy na luźno do siebie i przy pomocy poziomicy ustalić, jaki powinien być kąt nachylenia.

 

Więcej na: https://www.vidaron.pl/poradnik/drewniany-stojak-na-kwiaty-na-balkon-lub-taras-zrob-to-sam