Podwieszany sufit w łazience – nie tylko do dużych wnętrz
Autor: Michał dnia 3rd sierpień 2019
| 549 wyświetleń

podwieszany sufi w łazience

Sufit podwieszany pozwala zyskać ciekawe efekty wizualne w tej części, na którą zwykle nie zwraca się uwagi. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się także w niedużej łazience. Płyty gipsowo – kartonowe mogą znaleźć się w miejscu takim jak łazienka. Konieczne jest tylko wybranie tych, które mają większą odporność na wilgoć. Sufit podwieszany wygląda dobrze zarówno w dużej, jak i w małej łazience. Trzeba tak go zaprojektować, by powstał dzięki niemu korzystny efekt wizualny.

Sufit podwieszany w dużej łazience

W dużych łazienkach jest to częsty wybór, szczególnie jak są one wyższe niż standardowe. Wysokie wnętrza pozwoli obniżyć. Każdej łazience dodaje elegancji i pozwala na wyeksponowanie oświetlenia. Może grać ono rolę dekoracyjną. Jest wiele możliwości, jak zrobić sufit podwieszany, łazienka więc może prezentować się różnie. Pod względem samego wykonania zawsze jest podobnie. Wykorzystuje się płyty gipsowo – kartonowe oraz profile z metalu. Później płyty się wykańcza. Różnie natomiast może wyglądać sam sufit. Mogą być niższe i wyższe jego obszary. Na górze można podziwiać łuki albo kwadraty. Kiedy ma łazienka podwieszany sufit tak zróżnicowany, to prezentuje się luksusowo. Dzięki oświetleniu sufit staje się jeszcze bardziej ozdobny. Można też wyodrębnić wizualnie wybrane obszary łazienki, co zwiększa jej przytulność.

Czy opłaca się podwieszany sufit w łazience małej?

W małej łazience sufit powinien być równy. Zróżnicowany mógłby pomniejszać to wnętrze. Powinien być biały albo w kolorze, jaki dominuje w łazience, o ile to kolor jasny. Jeśli jest równą płaszczyzną, jest jasny i znajduje się na nim oświetlenie punktowe, to powiększa łazienkę. Gdy ma łazienka sufit podwieszany, oświetlenie może prezentować się bardzo atrakcyjnie. Mogą je stanowić równomiernie rozmieszczone punkty świetlne np. halogeny. Może się też znajdować na obrzeżach oświetlenie Led. Sufit podwieszany ułatwia zyskanie ciekawego oświetlenia. Może też powiększać optycznie przestrzeń. Oceniając, czy warto wybrać do łazienki podwieszany sufit, trzeba wziąć pod uwagę i korzyści praktyczne. Zyskiem jest gładka powierzchnia sufitu, bez żadnych niedoskonałości oraz wyciszenie wnętrza. Na minus są koszty i konieczność znalezienia osób, które specjalizują się w takiej pracy.

Zrobić sufit podwieszany powinien ktoś, kto się na tym zna.

Sufit z płyt gipsowo – kartonowych to rozwiązanie do dużej i małej łazienki. Małą pomoże optycznie powiększyć. Dużej doda przytulności. Jednej i drugiej dodaje wrażenia komfortu i czyni te wnętrza ciekawszymi. Więcej przydatnych informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Acrylputz: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/5-pomyslow-na-podwieszany-sufit-w-nowoczesnej-lazience