Sklepy budowlane – jest coraz lepiej!
Autor: Piotr dnia 28th maj 2016
| 1896 wyświetleń

Chyba każdy kto budował swój dom, odwiedzał sklep z materiałami budowlanymi. To właśnie w tych placówkach kupujemy praktycznie wszystkie materiały potrzebne do budowy, czyli piasek, cegłę, pustaki, cement i jeszcze wiele wiele więcej. Po prostu jest to sklep od wszystkiego – od gwoździ, poprzez drut na dachówce kończąc. Na całe szczęście sklepów tego typu jest dzisiaj bardzo dużo i są one doskonale zaopatrzone. Jest to całkowite przeciwieństwo sytuacji w branży sprzed kilkunastu lat, gdzie zazwyczaj świeciły one pustkami a wszelkie materiały można było zdobyć tylko po znajomości.

gontyDoskonałym przykładem zaopatrzenia sklepów są materiały, którymi pokrywany jest dach. Pod koniec XX wieku zazwyczaj znajdowała się w nich tylko słabej jakości dachówka, która miała jeden wzór i jeden kolor. Podobnie sprawa wyglądała z blachą, która w niczym nie przypominała stosowanej dzisiaj.

Gdy udajemy się do sklepu, nie wiemy co wybrać: dachówkę, blachę dachówkową, czy może najnowszy przebój czyli gont bitumiczny.

Wszystkie te materiały mają doskonałą jakość, są w szerokiej palecie kolorystycznej, a i ceny są zachęcające do kupowania. Dobrze jest wybrać materiał podpierając się konstrukcją naszego dachu. Jeżeli jest on wykonany z grubego drewna, które wytrzyma znaczne obciążenie, możemy wybrać dachówkę. Jeżeli konstrukcja jest lekka, wybieramy blachę lub gont bitumiczny. Możemy również patrzeć na ceny. Po dokładnym przeliczeniu, najlepiej z pomocą fachowca, znajdziemy odpowiedź na pytanie: co jest tańsze dachówka czy gont bitumiczny. Inny będą jeszcze patrzeć na jakość, kolorystykę itp. Każdy może wybrać co mu najbardziej pasuje.

Ale oczywiście w sklepach z materiałami budowlanymi nie sprzedaje się tylko pokryć dachowych. Są w nich wszystkie niezbędne materiały. Wszystkie są w ogromnym wyborze pod względem jakości, ceny, kolorystyki czy jeszcze innych parametrów. A na dodatek każdy sklep oferuje fachową doradę w kwestii wyboru, oraz transport zakupionych materiałów na plac budowy, więc odpada nam jeden wielki problem.