Czy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy na remont?
Autor: Wojciech Grabowski dnia 10th maj 2021
| 345 wyświetleń

W Polsce sam zakup nieruchomości w postaci domu czy też mieszkania, zazwyczaj wiąże się z chęcią wzięcia kredytu hipotecznego. Większość osób nie może liczyć na to, aby odłożyć niezbędną sumę z bieżących zarobków, ponieważ są one po prostu nieadekwatne względem tego, jak kształtują się ceny na rynku nieruchomości. Nie zawsze otrzymuje się również jakieś lokum w spadku, nawet to najskromniejsze. Dlatego też większość zakupów mieszkań czy też domów, jest kredytowana. Co natomiast z remontami? Ich ceny również cały czas szybują w górę. Robotnicy fizyczni podwyższają stawki za wykonywane przez siebie prace, natomiast materiały budowlane także cały czas drożeją. Ostatnim zaskoczeniem na rynku okazały się między innymi ceny styropianu, które odwlekły w czasie wiele zaplanowanych na dany czas termomodernizacji. Jeśli zatem biorąc pod uwagę nasze obecne oszczędności remont jest zbyt drogi, to czy warto wziąć na niego kredyt?

Jakie są zalety kredytów gotówkowych?

Bez wątpienia wzięcie kredytu zawsze się opłaca, ponieważ wówczas możemy rozpocząć nasze działania natychmiast. Czekając na uzbieranie odpowiedniej kwoty, stan naszego domu czy też mieszkania, może gwałtownie się pogarszać. Niektóre prace remontowe mogą bardzo mocno poprawić standard naszego życia, ale również wpłynąć pozytywnie na stan zdrowia. Ponadto dzięki wykonywaniu niezbędnych prac, zazwyczaj oszczędzamy również pieniądze w dłuższej perspektywie czasu. Termomodernizacja budynków, które mają już swoje lata, pozwala na wygenerowanie ogromnych oszczędności jeśli chodzi o koszty ponoszone w trakcie sezonu grzewczego. Wszystko zatem przemawia za tym aby wziąć kredyt, który pozwoli nam znacznie szybciej dokonać niezbędnych napraw.

Kredyty gotówkowe znacznie różnią się od kredytów hipotecznych i warto o tym pamiętać. Przede wszystkim nie są one tak nisko oprocentowane, ponieważ zazwyczaj dotyczą znacznie niższych sum. Tymczasem bank musi zarabiać na ich udzielaniu i warto mieć to bez wątpienia na względzie. Kredyt tego typu można zaciągnąć w niektórych bankach na okres maksymalnie 144 miesięcy. Jest to zatem bardzo bezpieczny okres aż 12 lat, w którym możemy na spokojnie spłacać zadłużenie. Sama kwota kredytu także może być różna, jednak maksymalnie można starać się nawet o pokaźną sumę 250 tysięcy.

Jak rozsądnie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Oczywiście niezależnie od tego jaki kredyt planujemy wziąć, powinniśmy do tego podejść naprawdę rozsądnie. Warto przeanalizować czy rata jaką sobie wcześniej ustaliliśmy, jest faktycznie możliwa do spłacenia przez nas. Musimy wziąć pod uwagę także sytuacje, gdy tracimy przykładowo pracę. Warto posiadać zatem zawsze tzw. poduszkę bezpieczeństwa, czyli pieniądze niezbędne do opłacenia rat chociaż na 2-3 miesiące.

Ponadto warto również skonsultować się z profesjonalnym doradcą, który bazując na swojej wiedzy podpowie nam, która oferta jest najbardziej korzystna. Pomocy w tej kwestii można poszukiwać na stronie: https://lodzkiekspert.pl/kredyty/kredyt-gotowkowy/. Korzystając z doświadczenia fachowców, możemy liczyć na zaciągnięcie kredytu o lepszych warunkach.