Czy warto powierzyć administrację nieruchomością zewnętrznej firmie?
Autor: Piotr dnia 7th marzec 2016
| 504 wyświetleń

Prowadzenie czynności administracyjnych dla nieruchomości może być czasochłonne. Włączają one między innymi sporządzanie dokumentacji dotyczących właścicieli lokali i najemców, wyszukiwanie odpowiednich dostawców usług, zawieranie umów, dbanie o porządek czy też zwoływanie i prowadzenie zebrań dla wspólnot mieszkaniowych.

Często jest to zbyt wiele obowiązków dla jednej osoby, a także nierzadko dla kilku, gdy nie mają one odpowiedniego rozeznania w przepisach i doświadczenia.

Dlatego interesującą alternatywą jest w tym przypadku administracja nieruchomościami prowadzona przez zewnętrzne firmy. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Co można zyskać?

W ramach administracji nieruchomości, jak zostało wskazane powyżej, znajduje się pełna gama czynności. Prowadzenie ich bez właściwego przygotowania może być źródłem wielu problemów, które mają wpływ na sytuację nieruchomości oraz jej najemców i właścicieli.

Dlatego przekazanie tych obowiązków w ręce osób mających odpowiednie doświadczenie i zaplecze jest przyszłościową decyzją.

Wśród głównych zalet korzystania z outsourcingu usług administracji nieruchomością znajdują się przede wszystkim:

  • pewność, że sprawy prowadzone są zgodnie z przepisami prawa
  • terminowości realizowanych czynności
  • obniżenie kosztów administracji nieruchomościąadministracja-nieruchomosciami3
  • pomoc prawna ekspertów w tej dziedzinie
  • poprawa warunków do życia dla właścicieli i najemców nieruchomości

Ile kosztuje administracja nieruchomościami?

Ceny, z którymi związana jest administracja nieruchomościami, zależne są od szeregu czynników, między innymi od wielkości danego budynku oraz liczby lokali, od jego zaawansowania technicznego czy też od profilu usług wybranych przez klienta.

Aby otrzymać informacje dotyczące kosztów, warto poprosić o wycenę usługi w wybranych przez siebie firmach prowadzących wyżej opisane czynności. Wówczas będzie można znaleźć odpowiednią ofertę łączącą korzystne ceny i jakość.

Z adresami firm prowadzących administrację nieruchomości można zapoznać się bliżej w internecie.