Wnętrza w stylu industrialnym – poradnik
Autor: Michał dnia 3rd maj 2019
| 310 wyświetleń

salon w stylu industrialnym

Przestronne wnętrza, surowa kolorystyka i chłodne w odbiorze materiały to symbole stylu industrialnego. Od ponad pół wieku należy on do chętniej wybieranych konceptów aranżacyjnych. Zwłaszcza w miastach o przemysłowej historii. Wszędzie tam, gdzie opuszczone fabryki zaczynają pełnić funkcje mieszkalną. A czy styl industrialny można zastosować w nowocześniejszym budownictwie? Zdecydowanie tak!

Styl industrialny stawia na otwartą przestrzeń

Wnętrza industrialne cechuje otwarta przestrzeń. Nie ma tu miejsca na zbyt wiele ścian, nie mówiąc już o tych działowych. W takiej aranżacji funkcje kuchni, salonu, a często i sypialni, pełni jedno duże pomieszczenie. Pomiędzy jego częściami można wyznaczyć naturalne granice, na przykład w postaci odmiennej podłogi. To jednak domena nieco cieplejszych aranżacji. Jeżeli komuś marzy się tradycyjny styl industrialny łazienka jest jedynym osobnym pomieszczeniem w mieszkaniu. W wersji bardziej współczesnej poszczególne wnętrza można od siebie oddzielać, ale nadal liczy się zachowanie jak największej wolnej przestrzeni. Do tego duże przeszklenia, najlepiej wzorowane na dawnych oknach w fabrykach. Duża ilość naturalnego światła podkręca zainteresowanie, jakim cieszy się styl industrialny salon warto uzupełnić prostym, aczkolwiek charakterystycznym oświetleniem sztucznym. Hitem kilku ostatnich sezonów są żarówki wiszące na kablach, ewentualnie otoczone drucianym kloszem.

Co wyróżnia styl industrialny? Wnętrza w surowym duchu

Skrajnie surowe aranżacje wyróżniają styl industrialny dodatki występują tu w naprawdę ograniczonej liczbie. Najczęściej sprowadza się je do nowoczesnego obrazu, ewentualnie jakiegoś zdjęcia czy kilku poduszek. Oczywiście industrialne inspiracje można łączyć z pomysłami nieco cieplejszymi w odbiorze, ale nie warto zanadto rozmywać charakteru aranżacji. Decydując się na styl industrialny wnętrza najlepiej utrzymać w prostym tonie. Dominują tam beton, cegła i drewno. Ściany można pomalować na biało, co jest wskazane zwłaszcza w mniejszych loftach. Wybrane miejsca dobrze jednak podkreślić odmiennymi barwami czy fakturami. Jeżeli chodzi o styl industrialny kuchnia jest tu dobrym przykładem. Nad blatem warto zastosować cegłę, kolorystyczną monotonię przełamią też meble wykonane z drewna i metalu. Takie wyposażenie jest funkcjonalne i ciekawe w odbiorze. Choć surowy charakter tak mocno kojarzy się ze stylistyką industrialną, nie sposób uznać jej za mało interesującą. Wyposażenie takich wnętrz wymaga czasu i wiedzy, jak typowo użytkową przestrzeń zamienić we względnie przytulny dom. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/industrialny-salon-w-odcieniach-bieli-i-szarosci-inspiracje-i-pomysly