Wykładziny z włókien winylowych
Autor: Michał dnia 8th wrzesień 2016
| 937 wyświetleń

Nowoczesne wykładziny dywanowe znacznie różnią się od tych używanych przed laty. Dzisiaj można kupić je nie tylko w wielu interesujących wariantach kolorystycznych, ale również w sprzedaży znajdują się takie, które bardzo dobrze sprawdzają się także przy intensywnym użytkowaniu.

Specyfika wykładzin winylowych

Wykładziny z włókien winylowych nie są nowością, ale również nie są tak szeroko znane. Warto jednak dowiedzieć się o nich więcej, ponieważ rzeczywiście są one interesującą alternatywą dla innych typów wykładzin, które można znaleźć dzisiaj w sklepach.

shutterstock_338255990

Tego rodzaju plecione wykładziny dywanowe powstają z płasko plecionych ze sobą włókien winylu, które tworzą dekoracyjne sploty jednokolorowe lub wielokolorowe, dlatego na uwagę zasługuje również ich estetyka. Winyl jest tworzywem bardzo wytrzymałym, trwałym, odpornym na ścieranie oraz wodę, a w połączeniu z dużej wydajności spodem, na przykład takim, jaki mają wykładziny Dickson, idealnie sprawdzają się w przypadku pomieszczeń intensywnie użytkowanych, na przykład biur, korytarzy, obiektów gastronomicznych, hotelowych czy sklepów.

Wykładziny z włókien winylowych spełniają wymogi najwyższej kwalifikacji dla podłóg tekstylnych – posiadają klasę natężenia 33, dlatego też to najlepszy wybór do tych przestrzeni, gdzie podłoga codziennie narażona jest na kontakt z obuwiem tysięcy osób. To jeszcze nie wszystko, ponieważ również wyróżniają się one bardzo dobrą izolacją termiczną, mają właściwości elektrostatyczne, są antypoślizgowe i izolują termicznie w przeciwieństwie do twardych podłóg. Te wszystkie zalety powodują, że w porównaniu z innymi wykładzinami dywanowymi te winylowe sprawdzają się najlepiej w intensywne użytkowanych pomieszczeniach.

On-line można zapoznać się już teraz z różnymi rodzajami wykładzin plecionych z włókien winylowych – są one oferowane zarówno w rolkach, jak i w płytkach dywanowych, które można układać w różne wzory i stworzyć efektowną przestrzeń, na przykład można stworzyć z nich kolorową szachownicę lub łatwo wytyczyć ścieżki lub korytarze w obiektach.

Więcej informacji o wykładzinach marki Dickson zaprezentowane zostało pod adresem: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/dickson.