Zainspiruj się – modne ciepłe kolory w Twoich wnętrzach
Autor: Natalia dnia 7th listopad 2020
| 186 wyświetleń

Umiejętnie dobrane ciepłe kolory ścian sprawiają, że chce się przebywać w danym pomieszczeniu. Sprzyjają wypoczynkowi, mogą także pobudzać, wprowadzając optymistyczny, energetyzujący nastrój. Jakie są ciepłe kolory ścian, które można wykorzystać w udanych aranżacjach wnętrz? Poznaj idealne ciepłe kolory ścian do pokoju, kuchni czy salonu, które pomogą w stworzeniu Twojej wyjątkowej przestrzeni.

Jakie są ciepłe kolory ścian dobre do stosowania w mieszkaniu i domu?

Jeżeli chcesz wybrać ciepłe kolory ścian do pokoju lub innego pomieszczenia, postaw na modne, sprawdzone propozycje. Dodaj przestrzeni światła, malując ściany na słoneczny żółty kolor. Wybierz odcień intensywny lub rozbielony, w zależności od pozostałych dodatków. Z powodzeniem możesz go łączyć z bielą czy różnymi odcieniami naturalnego drewna. Często wybierane ciepłe kolory ścian to także jasne brązy i beże, pomagające stworzyć stonowane, miłe w odbiorze aranżacje. Kiedy zastanawiasz się, jakie są ciepłe kolory ścian w żywszych odcieniach, rozważ pomarańcze, od zgaszonych poprzez bardziej żywe, również te wpadające w czerwienie. Pamiętaj, że w mniejszym stopniu odbijają one światło, mogą więc zaciemnić pomieszczenie z niedostatecznym oświetleniem.

Najmodniejsze ciepłe kolory ścian do pokoju dziennego, sypialni i przedpokoju

Jakie są ciepłe kolory ścian w najmodniejszych odcieniach? Jasne, ponadczasowe słoneczne aranżacje wybierane są równie często co bardziej intensywne ciepłe kolory ścian. Projektanci wnętrz stawiają na energetyzujące pomarańcze oraz ciepłe brązy do gabinetów, jadalni czy pokojów dziennych, bardzo często w połączeniu z neutralną bazą na części ścian. Idealne ciepłe kolory ścian do pokoju dziennego czy sypialni i przedpokoju mają matowe wykończenie, powierzchnię przywodzącą na myśl miękkie tkaniny, atłasową. Mocna czerwień oraz ciepłe róże to również dobry wybór dla osób ceniących dynamiczne wnętrza.

Zmień swoją przestrzeń i wybierz uniwersalne ciepłe kolory ścian

Częściej niż aranżacja wnętrz od podstaw zachodzi potrzeba odświeżenia przestrzeni, która już jest urządzona. Jeżeli chcesz coś zmienić, ale nie wiesz, jakie są ciepłe kolory ścian pasujące do wystroju wnętrza, który już jest, wybierz odcienie uniwersalne. Do takich należą przede wszystkim ciepłe, delikatne beże, kolory kremowe oraz złamane ciepłe biele. Odbijają światło, rozświetlając pomieszczenie. Takie ciepłe kolory ścian to dobry wybór w szczególności do salonu, sypialni, holu czy kuchni, a nawet łazienki albo pokoju kąpielowego. Chcesz dodać wnętrzu energii? Wybierz jedną ze ścian lub jej fragment i bardziej żywy kolor. Dopasowany do wystroju odcień pomarańczy lub czerwieni wprowadzi ciekawy klimat.