Zastosowanie odzieży ochronnej
Autor: Piotr dnia 8th sierpień 2015
| 543 wyświetleń

Odzież ochronna jest niezbędna w wielu gałęziach przemysłu. W wielu gałęziach przemysłu niezbędne jest zastosowanie odzieży ochronnej, która posiada specjalne cechy w postaci materiałów odblaskowych. Odblaskowa odzież ochronna musi być używana w pracy, gdzie pojawia się ruch i niezbędne jest, by pracownik był widoczny.

W zależności od tego jaka jest wymagana widoczność pracownika odzież ochronna musi mieć nieco inną skalę widoczności. Z tego powodu występują trzy klasy ubrań odblaskowych. Ubrania klasy pierwszej używane są między innymi przez pracowników na parkingach. Odzież klasy drugiej stosowana jest przez pracowników lotnisk, którzy dostarczają bagaże. Natomiast klasa trzecia ubrań, które mają największą widoczność niezbędna jest do używania przez pracowników budowlanych realizujących naprawy autostrad.

Zestawy odzieży ochronnej

W zależności od miejsca, w którym używana jest odzież ochronna może być ona oparta na różnych zestawach ubrań. W przypadku odzieży używanej w miejscach, gdzie niezbędne jest zabezpieczenie oczu, twarzy konieczne jest zastosowanie specjalnych okularów lub masek. Do takich zawodów, gdzie taka odzież jest używana można zaliczyć spawaczy.

Zestawy odzieży ochronnej można kupować w ramach jednego sklepu, co oczywiście jest ułatwieniem, gdyż pozwala to często na zmniejszenie kosztów zakupu. Bardzo ważna jest również jakość odzieży ochronnej, na którą wpływa między innymi jakość procesu produkcyjnego oraz rodzaj zastosowanych materiałów.

odzież_ochronna1

Kiedy stosowana jest odzież ochronna?

Odzież ochronna musi być stosowana w takich zawodach, gdzie występuje znaczne ryzyko związane z możliwymi uszkodzeniami ciała, które mogą pojawić się podczas realizowania zadań w miejscu pracy. Im większe jest zagrożenie związane z realizowanymi zadaniami w miejscu pracy, tym niezbędne jest lepsze zabezpieczenie pracowników podczas wykonywania pracy. Stosowanie odzieży ochronnej jest określone w ramach przepisów bezpieczeństwa oraz ochrony pracy dotyczących poszczególnych zawodów, których wykonywanie wiąże się z określonym ryzykiem.

odzież ochronna