DIY we wnętrzach dla początkujących
Autor: Michał dnia 12th styczeń 2017
| 1184 wyświetleń

Jeśli urządzasz mieszkanie lub planujesz odświeżyć jego wygląd, to z pewnością, zwróciłeś uwagę na wysokie ceny mebli. Czasami wręcz nieadekwatne do jakości. A gdyby tak oszczędzić kilka złotych i własnymi rękami stworzyć oryginalny mebel, który wygląda jak od designera i dodatkowo wyróżnia się wysoką jakością?

Samodzielnie stworzone meble budują nastrój wnętrza. Sprawiają, że mamy w swoim mieszkaniu coś czego nie ma nikt inny. A dodatkowo napawają nas dumą, gdyż możemy codziennie oglądać owoc naszej pracy. Wbrew pozorom stworzenie mebla nie jest zajęciem trudnym ani pracochłonnym.

Wymaga od nas jednak pewnej dozy cierpliwości oraz znacznie więcej fantazji. Jeśli nie posiadasz tej szczególnej przestrzennej wyobraźni, to nic straconego – w Internecie można znaleźć mnóstwo pomysłów na meble DIY wraz z projektami i gotową listą zakupów. Dla osób, które nie mają wprawy w tego typu majsterkowaniu polecamy pomysł na prosty stolik kawowy, który znaleźć można w artykule marki Śnieżka – Zrób to sam: stolik kawowy.

Co będzie mi potrzebne?

Wszystko zależy od tego jaki mebel zamierzamy zrobić. Piłka ręczna lub pilarka tarczowa będą potrzebne do przycięcia materiału takiego jak sklejka, płyta mdf lub deski. Możesz też zamówić płytę przyciętą do odpowiednich rozmiarów.

Wkrętarka przyda się, by zrobić otwory w drewnie lub sklejce, a następnie umieścić w nich śruby lub wkręty. Do wykończenia mebla będzie potrzebny papier ścierny, szlifierka kątowa, a także farba lub lakier do drewna. Należy pamiętać, że malując sklejkę należy nałożyć kilka warstw farby. Jeśli decydujesz się na pomalowanie drewna, to najpierw upewnij się, że jest ono odpowiednio wysuszone, oczyszczone i oszlifowane.

Co mogę zrobić?

Tak naprawdę możliwości są nieograniczone. Samodzielnie możemy stworzyć każdy mebel – komodę, biurko, stół, krzesło. Własnoręcznie wykonane meble pozwalają nie tylko zaoszczędzić pieniądze, można je też z łatwością przerabiać i zmieniać, bawiąc się aranżacją wnętrza.