Zakup prysznica z brodzikiem
Autor: Piotr dnia 10th kwiecień 2016
| 1668 wyświetleń

Wybierając kabinę prysznicową nie można zapominać o jej ważnym elemencie, czyli brodziku. Branża kabin prysznicowych oraz brodzików rozrasta się w ekstremalnym tempie, ponieważ taka inwestycja oszczędza sporo miejsca w łazience, a tym samym zmniejsza koszty zakupu nieruchomości. Jak jednak dopasować prysznic z brodzikiem do własnych standardów?

nowoczesna-lazienka

Inwestycja we właściwą aranżację łazienki

Jeżeli masz rodzinę, z dzieckiem przyda ci się na pewno brodzik głęboki z siedziskiem, dopasowaną chropowatą strukturą, szybkim oprowadzaniem wody, miejscem na środki higieniczne. Głębokie brodziki bardzo dobrze się prezentują, ukrywają część wodnej instalacji. Dziecko w brodziku stoi lub siedzi w pełni spokojnie, rodzic ma pełną kontrolę nad strumieniem wody, nie musi nabywać dodatkowych akcesoriów, tj. foteliki stabilizujące. Płaskie brodziki to wybór znacznie tańszy, wspomagający wchodzenie do kabiny, wymuszający wręcz jej ekstremalną jakość.

Dzięki brodzikom z kabiny nie wylewa się woda, a zarządzanie kosmetykami jest znacznie łatwiejsze. Do tego brodziki gwarantują szczelność całej zabudowy, są bardzo wygodne. Oczywiście kształt kabiny prysznicowej determinuje jednoznacznie wygląd brodzika, ale na obecnym rynku nie ma żadnych przeciwwskazań, co do materiału jego wykonania. Możesz dobierać brodziki tego samego producenta lub innego, ale w drugim przypadku uważaj po prostu na kompatybilność, prostotę montażu. Komplet brodzik plus kabina to wybór zawsze prawidłowy ekonomicznie, ograniczający wydatki na aranżację łazienki. Akrylowe powierzchnie brodzików spiszą się świetnie w każdej łazience. Wyróżnia je gładkość, utrzymywanie ciepła i stosunkowo niska cena. Stal, chociaż popularna nie budzi przyjemnych skojarzeń, bo wywołuje uczucie zimnych stóp. Najbardziej trwała jest natomiast ceramika.

Dodatki do kabiny prysznicowej

Bezpieczeństwo natrysku podniesie w brodzikach powierzchnia antypoślizgowa, wysoce chropowata, lecz miła dla stóp, dająca uczucie odprężenia. Nie ma problemu, aby zamówić u producenta także dodatkowe dysze do klasycznego masażu. Pamiętaj, że im bardziej skomplikowana stylistyka i materiał, tym większa cena, często przekraczająca koszt samej kabiny prysznicowej. Mamy nadzieję, że teraz poradzisz sobie z dokonaniem tego ważnego, bądź co bądź higienicznego zakupu, odpowiadającego częściowo za styl łazienki.

Przykładowa oferta brodzików od firmy Deante:

http://deante.pl/pl/Brodziki